They cost approximately $1.22 USD each, and every time we use them to bag our groceries at home, it reminds us of our fantastic trip to Iceland!
USD
Plan for an overall Iceland 1 week trip cost of $4,500-$6,000 USD for a family of four, depending on which U.S. coast you’re starting on.
It is possible to stick with our trip to Iceland cost of around $4,100 USD…if you fly from the U.S. east coast.
If you’re not using points and miles for airfare, or using points and miles to get from the west coast to east coast, and then pay the lower fares from the east coast to Iceland, your trip cost will be on the higher end.